film izleme sitesi
Yosemite
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
4.8 IMDB Puanı 488 Görüntülenme

Yosemite

1985 yılının sonbaharında. James Franco'nun masallarını birbirine karıştıran üç beşinci sınıf arkadaşı Chris, Joe ve Ted, Palo Alto'nun banliyö cennetinde açığa çıkıyor. Chris babası (James Franco) ile haftasonu Yosemite'ye kadar sürer ve ormanda bir ceset keşfeder. Çocuk bakıcısı tarafından kendi cihazlarına bırakan Joe, çizgi roman sevgisini paylaşan yalnız bir sürükleyiciyle arkadaşlık kuruyor. Bu arada, gün ışığında Palo Alto'da bir dağ aslanı görüldü ve kayıp olan kedisi için Ted aramalar James Franco'nun "California Çocukluk Çağı" nın kısa öyküleri "Yosemite" ve "Peter Parker" e dayanıyordu.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  1980'lerin ortalarında Palo Alto'nun üç beşinci sınıfı erkek çocuk James Franco hikayelerinin sessizce etkileyici uyarlamasında kahramanlardır.

  Gabrielle Demeestere'nin başrol oyuncusu "Yosemite", alçakgönüllü bir tiyatro oyuncusu, tevazu kendi ödülü. James Franco'nun uyarladığı kısa öykülerden uyarlanan ve genişleyen bu kısa öyküler, yalnızca resimlerin ilk üçünde yer alıyor. Burada yenilenen şey, görünüşte küçük olayların (arkadaşlar arasında kaybolan, kayıp bir evcil hayvan, vb.) Ana Sorunlardan (ebeveyn boşanması, a. Evlilik dışı boşanma) çok daha büyük olabileceği görünen üç beşinci sınıf öğrencilerin bakış açısıyla olayları izlemeye yönelik ısrarıdır. Aile ölümü) daha geleneksel bir anlatıma hakim olabilir. Monterey Media, bir yıllık fest seyahatini takiben, 8 Şubat tarihinde ABD'de gerçekleştirilecek ve VOD ve DVD ile Şubat ayının sonlarında bir gösteri planlıyor - gösterişli ödül-sezon sürümleri arasında muhtemelen gözden kaçacak olan sessizce etkileyici bir film için programlı zaman planlaması yapıyor.

  Bölümsel öykünün ilk iki bölümü, Gia Coppola'nın "Palo Alto" (2013) için kaynak materyal sağlayan 2010 kitabında çıkan ayrı Franco hikayelerinden çıkıyor; Üçüncü bölüm ve aralarındaki bağ dokusu, Demeestere'nin buluşudur. Birinci bölümde Phil (Franco), genç oğulları Chris (Everett Meckler) ve Alex (Troy Tinnirello) 'yu, hafta sonu için ulusal bir parkura götürür ve belki de babanın bahsettiği zorlu alkışlara bağlı belirli bir tutarlılığı belirler. Chris AA madalyonunu bulduğu zaman. Üçlü bir yürüyüş sırasında kaybolduğunda gergin atmosfer artar, geç dönüşleri bilinmeyen bir kökenli bir iskeletle gizemli bir patikanın şenlik ateşinin keşfedilmesiyle daha da sorun çıkarır.

  İkinci bölüm, Chris'in sınıf arkadaşları Palo Alto'daki sınıf arkadaşlarından biri olan Joe'ya (Alec Wasserman gibi bazı materyallerde de fatura edilen Alec Mansky'ye) dikkat çekiyor. Ailesinin trajedi sonrasında bölünmesi; Joe, çocuğa "Yaşlılık" dan daha kısa bir sürede sahip olan "Knight Crimson" çizgi romanlarında yüksek sesle okumaya ve oyun oynayan konulara eğlenen eski yalnız yalnız Henry (Henry Hopper) ile ortak bir yer bularak, çizgi romanlara çekilir. İlişkilerinde tüyler ürpertici bir kararsızlık var - Henry yırtıcı mı yoksa sadece yalnız misfit mi? - ancak yine de Joe'nun yeni yok olan babasının bıraktığı duygusal bir boşluğu dolduruyor.

  Joe, üçüncü sınıf arkadaşı Ted'le (Calum John) en iyi çılgınlık bağına sahiptir ve burada her biri sürekli oturup birbirlerine oynamaktan alıkoyan kavgalara götüren birbirlerine yapışırlar. Okulda bir zorba görünse de, Ted Ted, kedisi Charlie'ye olan sevgisini dindirir. İkincisi kaybolduğunda - büyük ihtimalle, televizyon haber raporlarıyla görülen dağ aslanının en yeni kurbanı - Ted şaşkına uğradı ve Chris ile yeni ve ebeveynden aracılık edilen bir dostluğun kırılganlığı belirsizliğini arttırdı. Evde bir tabancanın bulunması, üç çocuğu vahşi hayvanın kötü muamele görmüş bir "avıyla" bir araya getirerek, felaketten beklentileri artırıyor. Ancak "Yosemite" tüm potansiyel melodramları sonuna kadar inatla savuşturuyor. en iyi dram filmleri arasındadır yosemite filmi.

  1985 yılında kurulan film, aynı zamanda Silikon Vadisi bölgesinin gelişmekte olan teknolojik kimliğinde ipucu veren ayrıntılara, özellikle de oyun konsollarına ve Ted'in uykusuz babasının ilkel bir erken versiyona harcadığı gece saatlerine yumuşak pedal çevirir. İnternetin. Bazı izleyiciler, yerli işlev bozukluğunun altta yatan daha büyük sorunlarının doğrudan dramatikleştirilmemesini sinir bozucu bulabilirken, Demeestere'nin yalnızca erkeklerin günlük faaliyetleri ve davranışları aracılığıyla yansıttığı daha açık bir bütünlük söz konusudur. en iyi fransız yapımı filmler

  "Yosemite", gözlemlerinde karanlık bir şekilde açıklığa sahip, bazen de neredeyse çok küçük bir durumda, hem bireysel sahne ritimlerine hem de performanslara - özellikle de 10 yaşındaki kahramanlar oynamaya yeni başlayanlara - benzeten bir orijinallik içinde öder. Ambalaj, akıllıca odaklanarak, başlıca teknik / tasarım katkıcılarından göze çarpan tarzsal girdiyle uyuşmayı takip eder.

  Diğer Adları:

  Yosemite

  Yayın Tarihi:

  01 Ocak 2016

  Senaryo:

  Gabrielle Demeestere, James Franco

  Ödüller:

  1 ödül & 3 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?