film izleme sitesi
Wish Upon
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
4.7 IMDB Puanı 74 Görüntülenme

Wish Upon

"Bir yıldız istediklerinde, kim olduğun hiç fark etmez, kalbin istediği her şey sana gelecektir." Walt Disney'in 1940'larda canlandırdığı klasik "Pinokyo" daki bir şarkının bir karışımı bu şarkı Walt Disney Company'nin de facto marşı olmaya devam etti. Ancak 2017'de fantezi korku gerilim filmi "İstek" (PG-13, 1:31) kesinlikle Disney değil. Tarih boyunca, edebiyatta, folklorda ve gerçek hayatta insanlar iyi bir para atarak, karanfil tohumlarını rüzgara üfleyerek, doğum günü pastasında mumları üfleyerek ve en büyük arzularını gökyüzüne fısıldayarak dilekler verdiler. Bu dilekler genellikle iyi şeyler içindir ve eğer bir dilek geçerse, iyi şeyler olduğu anlamına gelir. Ancak evrensel insan istekleriyle alışkanlık halindeyken, meşhur öğüt, ne istediğini de dikkatli olmaya başlar. Bazen verilen bir dilek, dilekçinin istediği gibi uzak durmasını dileyebileceği öngörülemeyen sorunlar yaratabilir. "Wish Upon" reklamı, bu geleneksel uyarının bir hatırlatıcısı taşır ve film, ister yıldız isterse esrarengiz bir tahta kutu ister, görünüşte zararsız bir dilek tutma eyleminde bulunarak size dileyebilirsiniz. yoktu.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Clare Shannon (Joey King) tipik istekleriyle tipik bir genç. Garip ve dilemiyordu. Bir sınıf arkadaşı (Mitchell Slaggert) onu fark etmeyen ve dileyerek övünür. Fazla parası yok ve onun da olmasını diliyor. Babası onu utandırıyor ve istemiyor. Ve daha da ciddi sorunları vardır (annesinin kendisini daha yıllar önce asmasının anısı gibi), arzulamak istediği sorunları ancak yapamam. Ya da yapabiliyor mu? Clare'in babası, Jonathan (Ryan Phillippe), diğer insanların attığı şeyleri kurtararak (sanatsal bir gün "Sanford and Son") kurtarmakla geçinirken, evine Çin yazılarıyla tahta bir kutu getiriyor Clare, yatağında oturan tüm sorunlarına çözüm bulabilir. Sonra tekrar, belki değil.

  Clare okulda Çince öğreniyor ve kutudaki tüm yazıları okumamasına rağmen, kutu hakkında yedi dilek hakkı tanıyor. Kutunun vaadinin gerçek olduğunu gerçekten düşünmüyordu, ama gerçekten de istiyordu, o da ona dokunuyor ve bir okul zorbalığının "çürümeye" dönük olarak hayali bir dilek tutuyor. Clare'in işkencecisi aniden et yiyen bir enfeksiyondur, Clare "tesadüf" şaşırtıyor. Mutlaka onun isteğinin sorumlusu olduğuna ya da kutunun sınıf arkadaşının olağan dışı hastalığına neden olduğuna inanmıyor, ama biraz daha dilek ediyor ... biliyorsun durumda. Clare'in henüz tam olarak anlamadığı şey, kasabasında bir dizi ucube kazası ve trajik ölümlerin bir şekilde onun isteklerine bağlı olması. Bunun anlaması, kutu üzerindeki yazının geri kalanını okumak ve gizemli kökenleri hakkında bilgi sahibi olmak demektir; sınıf arkadaşı Ki Hong Lee (Ryan Hui) onunla birlikte yardımcı olabilir. Ancak, ne olup bittiğini anladığında bile, kutudan kurtulmasını söyleyen en iyi arkadaşı Sydney ve Shannon (Meredith McNeil ve June Acosta) arasında dinlemeye karar vermeli ya da kutusunun uğursuz uyarısına kulak vermeli. Böyle bir hareketi yapanlar.

  "İstek", 2017 yılının ortasında en iyi gerdan oyuncularından biridir. Tabii, bu gerçekçi değil, bana öyle bir gerilim göstermez. Ve evet, bu biraz basit, ama itirazı yatıyor. Senarist Barbara Marshall ("Viral", TV "Terra Nova"), filmin öncülüğünü alt üst etmek için sağlam bir mitoloji yaratıyor ve hikayesi için belirlediği sınırlar içinde kalırken çeşitli grafik noktalarının noktalarını birbirine bağlamak için harika bir iş çıkarıyor. . Yönetmen John R. Leonetti ("Annabelle", "Kelebek Etkisi 2"), senaryoyu gerçek tutar (sıradan bir genç kızın olağandışı koşullara kapılma davranışıyla ilgili olarak) ve anahtar anlarda gerginlik kazandırır ve bize rahatsız edici ve kanlı bazı şeyler verir kutunun uyarılarının yerine getirilmesi, gereksiz miktarda gore dayanmamasına rağmen. Oyunculuk, özellikle de yükselen genç yıldızı Joey King'in oynadığı, filmin merkez karakterinden gelen korku filmi için oldukça iyi. Bu film, tipik genç düşlerini "Nihai Hedef" filmlerinin kabusu ile birleştiriyor ve Film Fanlar'ın aldığı şey, ürpertici, korkutucu ve beyinli bir oyun oynuyor ve filmin etiket çizgisine evde uyarı getiren iyi vakit geçiriyor.

  Diğer Adları:

  Wish Upon

  Yayın Tarihi:

  14 Temmuz 2017

  Senaryo:

  Barbara Marshall

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?