film izleme sitesi
Wakefield
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 178 Görüntülenme

Wakefield

Modern yetişkinler, her şeyi geride bırakma ve sıfırdan başlama fikriyle flört ederler, bu tür bir ideoloji, dağ adamının masallarını eklemek için Amerika kıtasında kullanılmıştır. Yalnız biri olsa bile, kendi kaderini kontrol eden görünüşte tek bir türe. "Wakefield", bu yalnızlık, terk etme fikirlerini müzakere eden ve konsept üzerinde röntgencilik eğilimi gösteren bir film. "Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi" (2008) "Jane Austen Kitap Kulübü" (2007) ve "Bir Geyşanın Anıları" (2005) gibi harika filmleri ile tanınan yazar ve yönetmen Robin Swicord, yalnızlığa ve sevgiye adaptasyonunu getiriyor. "Wakefield" 'ın büyük ekranına.

Howard Wakefield (Brian Cranston), dava konusunda uzmanlaşmış başarılı bir avukat olsa da, oldukça karlı bir meslek olmasına rağmen Howard'ı tatmin edecek bir şekilde teşvik etmez. Howards'ın eşi Diana Wakefield (Jennifer Garner) ve ikiz kızları var, ona nasıl kızgın olduğunu hissediyor. Howard, gündüzleri ve günleri ailesine yaptığı katkılardan farkedilmediği veya takdir edildiği şeklinde hissediyor. Bir gün şeyler değişir ve bir elektrik kesintisi ve işyerinde uzun günler kalacak garaja sığınırlar.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Howard dünyası, bir New York vekilinin (kocası ve babası) kalabalığın ve güvenli yaşamının, gözlerden uzak bir ayine dönüşmesini hızlandırıyor. Kendi garajındaki rahatsızlıklardan eski yaşantısını gözlemlemek. Robin Swicord'un E.L.'den kısa bir hikayeye uyarlaması. Doctrow, sözleşmenin geçersiz olduğu bir film olarak hayat buluyor. 21 günden fazla süren "Wakefield" şovları, film yapımında gerçek büyüyü çok az zamanla yapabilecek durumda. Cranston'un sahneleri, Garner sahneleri gibi tamamen farklı yerlerde çekilen ailesindeki garaja bakıyordu. Bir video monitörün kullanımına güvenmek zorunda olan Cranston, ailesine tekrar aşık olan kendinden geçmiş bir babanın çılgın duygularını çağırdı.

  Wakefield hikayesinin çılgınlığı için hiçbir kafiye ya da nedeni yoktur, ancak babaların bir kadın evinde hissettikleri yabancılaşma fikrini de sesleniyor. Howard'ın içselleştiği bir bağlantı kesildi, varoluşunda bu inkar edilemez. Bu yabancılaşma o kadar güçlü ki, özgürlük cazibesi ona karlı görünüyor ve şansını bulduğunda onu kapar. Özgürlük pahalıdır ve Howard, hayatta kalma konusundaki alçak gönüllü derslerini kolayca öğrenir ve bu da nihayetinde özgürlüğün yanı sıra anlamını da öğretir. Howard'ın öyküsü, kendini keşfetmenin, acı çekmenin hikayesidir; rahat olmaktan rahatsızlık duymayı öğrenir. Bu yeni bulunan özgürlük ideolojisi ona etrafındaki dünyaya yeni bir bakış açısı getiriyor ve sonuçta Howards'ın hayata dair bakış açısını etkiliyor.

  "Wakefield 2016 film izle", "Benjamin Button" ın alışılmadık özelliğiyle izlemekten büyük keyif alıyor ve banliyö beyaz bir erkeğin ruhunda açılmış bir penceresi varmış gibi görünüyor. Swicord'un sunduğu benzersiz bir öykü olarak, çoğu kez takdir etme fikriyle flört ettikleri veya hayal ettikleri ulus genelinde babaların zihninden uzak değildir; başkalarını izlemenin sevinci, boşluğun geride kalmasına neden olmaz.

  Nihayetinde "Wakefield", kendine özgü bir anlam aramak için kutsal olarak yapılan her şeyin terk edilmesiyle ilgilidir. Howard'ın her şeyi geride bırakabileceği fikri özgürleşmekte ve sonunda onu özgür bırakmaktadır. Ancak filmin asıl soru sorması, yeni bulunan bu özgürlükle ne yapacağıdır? Brian Cranston ikna edici bir modern dağ adamı oynuyor; öyle ki ailesinden, hayatından ve yıllarca yarattığı ve mükemmelleştirdiği şeylerden kaçmak için çaba sarf etmenin ne kadar kolay olduğunu izlemek huzursuz oluyor. Hikaye, yere yuvarlanan kartların bulunduğu bir ev gibi oynuyor, ne kadar çok eserin oluşturulduğuna dair bir tanım var, ancak canlandırıcı ve hepsinin düşmesini izlemek garip bir şekilde yerine getiriyor. Wakefield, kaos yoluyla bir mutluluk hissi bırakan, bu garip tatmin duygusudur. Bazen delilik ve anarşi ile flört etmek eğlencelidir, bazen bütün ev çökmesine izin vermek sadece eğlencelidir.

  Diğer Adları:

  Wakefield

  Yayın Tarihi:

  19 Mayıs 2017

  Senaryo:

  Robin Swicord

  Ödüller:

  1 ödül & 1 nomination

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?