film izleme sitesi
The Sense of an Ending
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 667 Görüntülenme

The Sense of an Ending

"Bitiren Duygusu", terbiyeli, anneciğiniz bir filmdir (ya da benden çok daha gençseniz, büyükannenizi alıyor). Güçlü ve değerli bir İngiliz oyuncu kadrosu var (Jim Broadbent, Charlotte Rampling, Harriet Walter, Michelle Dockery, Emily Mortimer.) Julian Barnes'ın Man Booker Ödülü kazanan romanından uyarlanıyor. Ve bu on yıllar öncesinden kapanış umutlarıyla dramatik bir olaya dönmekle ilgili. The Sense of an Ending Türkçe Dublaj HD izle

Gerçekten de katıldığım tarama, daha eski film izleyicileri ile doluydu-zaman zaman "En İyi Egzotik Marigold Oteli" filminin ve benzeri ötesinde benden üç koltuk altındaki kadının telefonunu cevapladığı sürece o kadar da haksız yere izleyici kitlesi vardı. Çaldı ve yüksek sesle konuşmalar yaptı. The Sense of an Ending filmini izle 2017

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Alaycı görünmesine rağmen, burada kesinlikle bir hedef kitleyi var. Alacakları şey hafif tatmin edici olacaktır: yaşlanmayla ilgili nazik mizah ve tüm bu ilgi çekici olmayan merkezi bir gizemle, iyi işlenmiş ama zevkli bir şekilde bir hataya mahkum edilen bir film.

  Belki sayfada daha iyi çalışır. Sadece 163 sayfalık Barnes'in 2011 romanı zarafeti, hassaslığı ve güvenilmez anlatımının çekici doğası nedeniyle alkışlandı. Yönetmen Ritesh Batra'nın Nick Payne'ın senaryosuna dayanan filmi, daha önce incelenmemiş bir hayat parçalarının yerine oturduğu sırada geriye ve ileriye fırlıyor. Bir periyodun karakterleri ve diyalog bitleri, hafızanın akışkan niteliğini belirtmek için diğerinde ilginç bir şekilde ortaya çıkar. Ama geriye kalıp Jim Broadbent'in karakterinin peşinde olduğunu gerçeğini göz önüne aldığınızda, tüm bunlardan sonra neden şimdi önemli olduğunu anlamak zor.

  Broadbent, Londra'nın en küçük ve en özel dükkânının ne olması gerektiğinin boşanmış sahibi olan Tony Webster olarak yıldızlar yapıyor: klasik Leica kameralarını tamir ettiği ve sattığı dar bir vitrin. Batra, yalıtılmış varlığının sessiz, günlük ritimlerini verimli bir şekilde kuruyor: sabahları birer tane için bir cezve, o öğleden sonra kendisi öğle yemeğinde park bankı demlemekte olan düzenli ev. Bu, Broadbent'in her şeye çok açık bir şekilde sahip olduğu, her zamankinden daha büyük olan, karakterin yalnızlığını garip bir tatlılıkla ön plana çıkaran bir adam.

  En iyi gizem filmleri arasında olan The Sense of an Ending filmi Halen eski karısı Margaret (Harriet Walter) ile samimi bir ilişki yaşıyor ve sıcak bir aşinalık içeren iki şakanın filmin en iyisi olduğu sahneler. ("Neden beni terk ettiniz?" Tony bir noktada Margaret'e sorar; cevaben ona gözlerini yumruklar.) O, akılın sesi, dış dünyaya bağlı olanı, Tony'nin hayatında hala açık bir gücü vardır. . Ve ikisi, kızları Michelle Dockery'nin aşırı hamile olan ve ilk çocuğunu kendi başına sahip olma eşiğinde olan Susie'si ile güçlü bir bağ paylaşıyorlar.

  Sertifikalı mektubun gelişi rutini bozuyor. İlk sevgisinin annesini buldu, Veronica, üniversitede tanıştığı canlı bir genç kadın öldü. Ona, 50 yıldan fazla süredir görmediği Veronica'nın kendisine vermeyi reddeden bir öğe istiyor. Tony onu izlemeye çalışırken, Margaret'le birlikte bu genç romantizmin öyküsünü ve trajik bir sona ulaşan bir sınıf arkadaşıyla olan dostluğunu paylaşıyor.

  "Bitiren Duygusu", her biri Marilyn Tony ile kızgın büyüyen, 60'lı yılların başlarındaki olayları, Billy Howle ve Freya Mavor'ın gençken oynadığı exenler arasındaki bir dizi sohbet arasında ileri geri kayar. Tony ve Veronica. Görüntü yönetmeni Christopher Ross ile birlikte çalışarak, Batra, bu geri bildirim sahnelerini çağdaş Londra'nın berrak bulutluluğunun aksine sıcak bir şekilde çekiyor. Belleğin bulanıklığını düşündüren dumanlı soluk bir kalite var.

  Joe Alwyn ("Billy Lynn'in Uzun Yarım Hareket Yolu"), Tony ve Veronica'nın çiçek açan ilişkisini derinden etkileyen karşılıklı arkadaşı Adrian gibi melankoli bir izlenim bırakırken, Mortimer, Veronica'nın şımarık ve eğlenceli annesi gibi birkaç sahnede canlı.

  Ancak en güçlü sahne Rampling'in izniyle geliyor. Bu Rampling, tecrübeli aktrisin çalışmalarını tanıyan herhangi birine şaşırtıcı gelmemeli. Bu çizgide "Sona Ermiş Sense" şüphesiz Rampling'i En İyi Kadın Oyuncu dalında bir Akademi Ödülü'ne aday gösterilen 2015 yılının "45 Yıl" ı çağırıyor. Bu film, geçmişten haberi olan bir mektubun sebep olduğu yerli yıkımı da izledi. Burada, bir kafe'de Broadbent'le birlikte zarif ve hüzünlü bir anda Rampling, tüm gürültünün ne olduğu konusunda kısa bir bakış sunar.

  Diğer Adları:

  The Sense of an Ending

  Yayın Tarihi:

  10 Mart 2017

  Senaryo:

  Julian Barnes, Nick Payne, Nick Payne

  Ödüller:

  1 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?