film izleme sitesi
Tesnota
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 276 Görüntülenme

Tesnota

Kantemir Balagov, yoğun albümü Closeness'i (Tesnota) canlandıran Aleksandr Sukurov'un altında okudu , filmin kendisi de Dardenne kardeşlerin etkisini daha çok ortaya koyuyor. Balagov, Palme d'Or'ın galibi Rosetta'yı bir esin kaynağı olarak gösterdi ve Yakınlık, benzer şekilde hayatının zorlu gerçekleriyle başa çıkmakta olan genç bir kadına odaklandı. Bazı düzenlemelerden fayda görebileceğiniz korkunç, acımasız bir iki saattir ancak Balagov açıkça izlemek için bir yetenektir ve yeni keşifleri savuşturan festivaller not almayı isteyecektir.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Nalchik'ten gelen Balagov, filmin içine bir şeyler anlatan ve açtığı alanı anlamaya yönelik açılış ve kapanış başlıklarıyla kişisel bir öğe tanıtıyor. Hikaye, 1998'de Kuzey Rusya'nın Kabardey-Balkar Cumhuriyeti'nde kuruldu. Ilana (Darya Zhovner) babasının garajında ​​tamirci olarak çalışıyor. Annesi Dina (Olga Dragunova) onu elbiseli giymek istediğinde, astarlarını kırmak konusunda isteksiz olan asi bir ruhtur. Erken sahneler sıkı örme bir Yahudi ailesinin kurulması için çalışıyor. Ilana ile babası Avi (Artem Tsypin) arasında sevecen bir bağ var ve kardeşi David (Veniamin Kats) ile nişan ilan etmek üzere olan bazı eğlenceli kabadayısı var.

  Balagov, birbirlerini parçalayacak olayları detaylandırmadan önce yakın, sevgi dolu bir ailenin portresini sunuyor.

  Nişan gecesinde David ve nişanlısı kaçırıldı. Bir fidye talep edilir ve bireylerin ve daha geniş toplulukların tepkileri insan davranışının en iyi ve en kötüsünü gösterir. Bazıları kazanmak için durumu istismar etmeye çalışır, bazıları kayıtsızdır, bazıları bir hayatın değerini ve onu koruma değerini ölçmeye başlarlar.

  Ilana, kaçırmanın, anne ve babasının duygularında ikinci derecede önemi olduğuna olan inancını güçlendirdiğini buluyor. O, David'i hayatlarına geri getirecek fedakarlıklar yapmak isteyen kişidir.

  Umut asla ikamet etmeyen kirli sokaklarda çekilen Yakınlık , çok sosyal bir gerçekçilik tiyatrosudur. Burada hayat, sürekli bir mücadele, seks bir sırt koridorunda pis, acele bir mesele, aşiret sadakati derin oluyor ve çifte yüz yıl boyunca öfkelendirilmiş çatışmalar yine de birçok insana derhal hissediliyor. Çeçenya'da bir idam DVD'si izleyen insanların tepkisine, uzun uzun bir dizi atıfta bulunuyor.

  Balagov'un samimi yakın çekimler ve el kameraları kullanımı çatışmacı görünüyor; bireylerin sıkışık evlerde sıkışıp kaldıkları ve kaçmayı imkânsız olan umutsuz şartların altını çiziyor. Ilana, Yahudi bir kadın ve ailenin beklentilerine uymak istemeyen ikinci bir çocuk olarak herkesten daha sıkıştı. Kalabalı erkek kardeşi Zalim'i (Nazir Zhukov) bile hırpalanan kişi bile azami tahriş için seçilmiş görünüyor.

  Darya Zhovner, Ilana'ya karşı koyucu bir ruhla ve ne olursa olsun kırılamayacağı konusunda bir his veriyor. Olga Dragunova ile annesi olarak ince bir kontrast oluşturuyor; sessiz üzüntüsü ve kurnaz bakışları, dünyası düşerken duyduğu acı ile ilgili konuşuyor.

  Diğer Adları:

  Tesnota

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?