Sessizlik
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 1,119 Görüntülenme

Sessizlik

Sessizlik 2016 filmini izle - Portekizli genç Cizvit rahipleri Sebastião Rodrigues (Andrew Garfield) ve Francisco Garrpe (Adam Driver), onlara yıllarca akıl hocalığı yapmış Cristóvão Ferreira'nın (Liam Neeson) Japonya'da dinini inkar ettiğin haberini almıştır. Buna inanmakta zorluk çeken iki genç rahip, durumu kendi gözleriyle görüp incelemek, bir yandan da misyonerlik görevini sürdürmek için Japonya'ya giderler. Burada inançlarını gizli olarak sürdüren gizli Hıristiyanlarla birlikte büyük baskı ve zorluklara maruz kalacaklardır. Sükut 2016 izle
Sessizlik filmi, Japon yazar Shūsaku Endō'nun 1966'da yazdığı aynı adlı romandan Martin Scorsese tarafından uyarlandı. Kitabın 1971'de Masahiro Shinoda tarafından çekilmiş bir uyarlaması daha bulunuyor. Silence full hd film izle

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Vay be, bu filmi izledikten sonra susturulmadığımı söylersem yalan olurum. Gerçekten ilginç bir konu. Şu an kitabı merak ediyorum. Filmi ilk duyduğumda, Japonya'da kurulan modern bir "Andrei Rublev" e benzediğini düşündüm. Bu konuda yanılmışımdır. Bu film çok kendi canavarı. Bunlar gördükten sonra ilk izlenimlerim.

  Japonya'ya kadar olan yol boyunca ilerleyen Cizvit papazların geçmişi hakkında pek fazla şey bilmiyordum. Bazı Japonların Hıristiyanlığa dönüştüğünü biliyordum, ama o kadarının olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden çok şaşırdım. Ancak çok şey anlatıyor. Japonya'da bir iç savaşın başlamasının neden eninde sonunda herhangi bir yabancının ülkeden men edilmesine neden olan nedenlerin daha fazlasını anlıyorum. Aslında, Japon Hıristiyanların neredeyse bir çok Avrupa karakterinden daha sadık hissettikleri çok ilginç.

  Bu film, insanoğlunun ve inançlarının hem güzelliğini hem de dehşetini araştırıyor. Burada çarpıcı setleri ve mekanları dinleyip hayran bırakabileceğiniz birçok güzel sakin sahne bulunmaktadır. O zaman bazı insanın katlanmak zorunda kaldığı acımasız cezalardan ötürü gergin, duygusal ve dehşete düşürecek pek çok sahne var.

  Din ilginç bir konudur ve herkesin kendi görüş ve düşünceleri vardır. Henüz filmi henüz bitirmedim, ama bunu size söyleyeceğim; Bu bir süre zihninizde kalacak bir şey. Bir sürü şey hakkında düşünmenizi sağlar. Filmde ortaya çıkan farklı görüşlerle ilgili doğru ve yanlış olanları beğendiniz mi? Ve eğer herkes birbirlerinin inançlarını kabul etseydi, şeyler nasıl farklı olurdu? Ve aynı şeyi inanmasalar bile, hepsi hâlâ huzur içinde yaşıyor olabilir mi?

  Bu macera dolu bir macera değil, ahlak, tarih ve çok daha fazlasıyla ilgili keşiflerle dolu daha manevi bir yolculuk. Harika olduğunu düşündüm ama kendiniz görebilir ve yargılayabilirseniz bunu göreceksiniz.

  Diğer Adları:

  Silence

  Yayın Tarihi:

  13 Ocak 2017

  Senaryo:

  Jay Cocks, Martin Scorsese, Shûsaku Endô

  Ödüller:

  5 ödül & 20 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?