Saniyede 5 Santimetre
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.8 IMDB Puanı 1,012 Görüntülenme

Saniyede 5 Santimetre

Takaki ve Akari, ilkokulda iki sınıf arkadaşıdır. Beraber oldukları zamanlarda birbirlerine yakınlaştılar. Akari, ailelerinin işleri nedeniyle başka bir şehre geçtiğinde ilişkileri test edilir. Zaman ve mesafe yavaş yavaş onları koparırken ikisi de dostluklarını canlı tutmak için mücadele ediyorlar. Takaki, uzaklaştığını fark ettiğinde, bir kez son kez Akari'yi ziyaret etmeye karar verir.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Makoto Shinkai'nin önceki iki filmini izledikten sonra, bu animasyonlar beni büyüledi. Filmde güzel ve biraz üzüntü öyküsü var, ancak hikayenin romanını okuduktan sonra tamamen farklı bir şekilde tasvir edildiğini göreceksiniz Özellikle 3. bölüm: saniyede 5 cm.

  Filmde, Takaki hakkında çok sayıda açıklama var; Akari hakkında ise çok az şey var. Kabul edilen çizim onun gözünde gelişiyor. Ancak, romanda Takaki ve Akari hakkında neredeyse eşit bir tasvir var. Takaki, çalışkan bir çocuktur ve fiziksel zorluğunu düşünür (sağlık koşulları gençlerde çok iyi değildir) ve çevrenin değiştirilmesi (her zaman hareket eder) genç günlerinde bazı dezavantajlar bırakır. Daha sonra Tokyo'da bir Univ'e girer. Kampus hayatında bazı sosyal çalışmalarda iş arkadaşıyla bazı güzel etkileşimler yaşadı. Bu nedenle duygusal olarak belirli bir acı çekti ancak bu onu daha güçlü bir insan yapıyor. anime film izle O da bir başarı çocuğu: romanda bir programcı olarak çalışıyor Büyük bir şirkettir ve önemli bir geliri vardır. Kariyerinde başarılı olmasına rağmen, Takaki'nin duygusal yaşamının mükemmel olması beklenmemektedir. Birkaç yıldır çalıştıktan sonra bile Akari ile ilgileniyor, hatta kız arkadaşıyla ilişki içinde. Sebebi Neden filmde bu kadar kafası karıştı ki Mebody etrafında geziniyor.

  Byôsoku 5 senchimêtoru 2007 japonya anime filmini izle Ancak tren geçtikten sonra demiryolunun diğer tarafındaki kız (o Akari olması gerekiyordu) kayboldu. Aktörümüz mutluluğunu sürdürdüğünü biliyor. Tamam, yeni bir hayat başlatalım!

  Diğer Adları:

  5 Centimeters Per Second

  Yayın Tarihi:

  03 Mart 2007

  Senaryo:

  Makoto Shinkai, Steven Foster, Alexander Von David, Makoto Shinkai, Makoto Shinkai

  Ödüller:

  1 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?