Resurface
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 191 Görüntülenme

Resurface

Resurface, TSSB ile baş etmek ve hayatlarını değiştirmek için sörf terapisi kullanan askeri gazilere dair bir belgesel. Resurface belgesel filmini izle Slomo, bir NY Times Op-Doc ve SXSW, AFI Docs ve Sheffield Doc Festivali de dahil olmak üzere bir düzineden fazla jüri ve izleyici ödülü sahibi olan ödüllü film yapımı ekibinin bir sonraki belgeseli.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  TSSB'ye sahip birkaç savaş muharebesine göz kulak olmasını takdir ediyorum

  Kısa filmdeki birkaç noktada, muharip gazilerin daha yüksek oranlarda intihar ettiği iddiaları var. Gerçekler: 1) Aynı yaş, gelir, eğitim düzeyi Sivil vasıfsız nüfus, aynı oranda intihar eder. Eşdeğer demografik grup demografik muharip gazileri 2) Savaş gazileri, savaşta hiç görmemiş gazilere oranla daha düşük oranlarda intihar eder.

  Mantıksız? Olabilir. Ancak incelenen bir düzinelerce incelenmiş çalışmalar bunu gösteriyor ve reddetmiyor.

  Niye ya? Zira daha fazla askeri istihdam döneminde, son derece fakir istihdam olanağına veya sınırda var olan zihinsel hastalığa sahip çok sayıda aday çıkarılır.

  Bu insanlar genellikle tespit edilir ve işaretlenir, savaşta asla hizmet etmez ve onurlu bir taburcu olurken erkenden ayrılmaya teşvik edilir, ancak yine de "emektar" demografik özelliktedir. Oranlardaki tüm yüksekliği oluşturuyorlar.

  Birleşik Krallık'taki çalışmalar aynı şeyi gösterdi.

  Ayrıca, cinsiyete, eğitim seviyesine, istihdam durumuna dikkatli kontrol ederseniz, muharip gaziler sivil nüfustaki aynı demografik kohortlardan daha az şiddetli suç, daha az cinayet ve daha az eşcinsel taciz taahhüt ederler.

  Kendimi savaş muhabiri olarak görüyorum ki savaşa kabul edilmeyen gaziler, tipik olarak 12 ay veya daha az hizmet veren kişiler, askere alınmadan önceki koşullar ve koşullar sebebiyle intihar ve diğer şiddet şekillerini yerine getiriyor.

  Ancak, muharip gazileri hakkındaki kalıplaşmış kalıpları sürdürmek, herkesi kötüye kullanıyor. Kendilerine veya başkalarına, aynı demografik olmayan usta nüfustan daha yüksek oranlarda zarar veremezler.

  Diğer Adları:

  Resurface

  Yayın Tarihi:

  01 Sep 2017

  Ödüller:

  2 ödül

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?