Mısır Tanrıları
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.6 IMDB Puanı 728 Görüntülenme

Mısır Tanrıları

Tekparthd.net kalitesiyle sizlerle buluşturduğumuz filmimiz, isminden de anlaşılacağı üzere Mısır mitolojisinde yer alan gizem dolu karakterleri esas almakta... Bu karakterlerden karanlığın acımazsız tanrısı Set, Mısır tahtını devralır. Barış ve bolluk içerisinde refah içerisindeki imparatorluğu yıkar, kargaşa ve çatışmaların içine düşürür. Hal böyleyken zalim Set’in karşısına birkaç cesur isyancı çıkacaktır. Sevgilisi tanrı tarafından tutsak edilen genç bir hırsız, Set’i tahtan indirmek ve onu yenmek için güçlü tanrı Horus’tan yardım ister. Aksiyon ve maceranın tadına fazlasıyla varacağınız filmde, aşkını kurtarmaya çalışan ölümlü bir kahraman olan Bek’e, insanoğlunun hayatta kalmak için bel bağlaması konu ediliyor. Filmin yönetmeni, Kehanet ve Ben Robot filmlerinden tanıdığınız yönetmen Alex Proyas... Oyuncu kadrosunda ise; Nikolaj Coster Waldau, Brenton Thwaites, Gerard Butler, Courtney Eaton ile Geoffrey Rush gibi ünlü oyuncular yer alıyor... İyi seyirler dileriz...

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Artık "Mısır Tanrıları" gibi filmler yapmıyorlar ve henüz "Mısır Tanrıları" gibi filmler yapmadılar. Bu paradoks ve bir süre eğlenceli biri. Ancak bir noktadan sonra, eski Mısır'daki tanrılar ve ölümlüler hakkındaki bu gururla saçma film, zayıf bir Marvel filminde kılıç ve büyü ile tatlandırılmış bir riff haline dönüşür. Film, bir sonra epik bir aksiyon filmi klibi çıkarmıyorsa, dönüşümlü olarak cornball ve kendini farkeden diyalog ve açıkça değil son teknoloji CGI Cazibe tatlı retro gibi görünüyordu (iki yıl önce bir TV mini dizüstü bilgisayarlardan bir şey gibi) .

  Gerard Butler, karanlığın tanrısı Küme olarak oynuyor. Kardeşleri Horus'tan (Nikolaj Coster-Waldau) krallığının kontrolünü, kardeşlerin bir süre birbirlerini dövdüğü ve dövdüğü elle dövüşen bir el dövüş dizisinde zorlarlar ve ikisi de zırhlı yaratıklar biçiminde olurlar. Marvel-film android savaşçılarına benzeyen ve havada sıçrayarak Set birbirlerine horus'un gözlerini yırtuncaya kadar sütunlara karşı çalarlar. (Niçin savaşçılar, başlamak için süper güçlü bir şekil almazlar bu gibi filmlerin hiç cevap vermediği sorulardan biridir.)

  Başlangıçta Set, Horus'u açık bir şekilde öldürmek istiyor, ancak tanrıça Hathor'un (Elodie Yung) merhametli olmaya can attığı zaman can atıyor. Set, kör Horus'u, güzel genç sevgilisi Zaya ("Mad Max: Fury Yolu" nun Courtney Eaton'ı) olan ok yönlü bir hırsız olan bekaretli Bekâ (Brenton Thwaites) tarafından bir kurşun yarası yüzünden öldüğü bir crypt'e sürükledi. Ve şimdi onun son yargılama yolunda yeraltı gezisi. Sevgiye göre, yalnızca Mısır kralı ölen bir kişiyi devlet arasında kurtarabilir ve onları yaşayanların toprağına geri gönderebilir. Bu, Horus'un Set'ten krallığı kontrol altına almak için yalnızca birkaç gün geçirdiği anlamına geliyor. Eğer yapmazsa, Bek'in kız arkadaşı sonsuza kadar ölecek.

  Bir hareket-macera için oldukça iyi bir kurulum: bir takvimdeki bir darbe. Yönetmen, Alex Proyas ("The Crow," "Dark City"), ne tür bir film yapmak istediğinden emin görünüyor. Gösterişli bir şekilde sanal imajlara ve çizgi roman ve sınırda bilim-kurgu dokunmasına rağmen, kalbinde "Mısır Tanrıları", "kılıç ve sandaletler" türü olarak adlandırılan bir maceradır. Her cesur göğüs mumludür, her göğüsleri kalkar. Karakterler, binlerce (dijital, ne yazık ki) ekstralarla dolu kalabalığa hitap ediyor ve düşmanlarını kılıçlarla ve mızraklarla çalıştırıyor ve ölüm ışınlarıyla vuruyorlar (hey, bazıları tanrılar, tamam mı?) Ve bu aleyhine yemin ve intikam üzerine küfredin Bununla birlikte, metal tuniklerinde tromp gibi şeyler söylerken, "Neden kardeşim Nil kıyılarında çıplak ayakla gezinirken yanan kumlarda yürümeye başladım" dedi. Ve "Gözlerimi bana ver!" Ve "Zina yapmak için evimi mi kullanıyordunuz?"

  Esas olarak süper-form oyuncularıyla doludur, bunların birçoğu, eski Mısırlıların neye benzediğine dair pek azı muhtemel. Mısır çoğunlukla spor heykeltıraşlı beyazlar tarafından doldurulmadığı sürece. Proyas, geçen yıl filmin gerekli bütçe düzeyinde finanse edilmesini zorlaştırmadıysa, daha fazla aktör kiralayacağını söyleyerek, geçen yıl bu türden özür diledi. O halde, en belirgin olmayan beyaz oyuncu, Chadwick Boseman'dır; bilim, din, felsefe ve sihrin babası olan Thoth'un hafif derecede can sıkıcı bir enkarnasyonu olarak. Bununla birlikte, bu iyi bir oyuncu kadrosu. Hiç kimse telefon etmiyor. Hepsi hazır ve Rufus Sewell ("Karanlık Şehir "'in yıldızı) gibi bir mala üzerine koyuyor; mimar Urshu-kim genç bir Tony Curtis'e snitty meydan okuyor- ve Geoffrey Rush'u Set olarak Ve Horus'un büyükbabası, uzayda yörünge platformunda yaşayan ve gezegen boyunca yemek yemeyi isteyen dev bir siyah leviathan solucanını patlatmak için sun-bolt mızrak kullanarak sonsuza kadar yaşayan güneş tanrısı Ra. Matt Sazama ve Burk Sharpless'in senaryosundaki çizgilerin çoğu, açıkça alkışları kışkırtmak veya kahkahalar atmak anlamına gelse bile, göz kırpmalar olmadan düz olarak verilir. (Gökdelen büyüklüğündeki kule Set'i inceleyerek Urshu'yu kendisi için inşa etmesini emretti, "Daha uzun sürebilir mi?" Diye soruyor.

  "Mısır Tanrısı" nın bir vizyonu vardır, ancak olabileceği gibi küfür eder. Kanatlı böcekler ve kuş sürüleri, boya tuzaklarıyla donatılan bir Indiana Jones tarzı hazine hazinesi ve 42 farklı iblisi püskürten bir bilezik tarafından havadan taşınan arabalar var. Tanrılar kesildiğinde altın kanadılar. Urshu Set'ten geçtikten sonra, post-coital an sırasında Mısır'ın yeni taç giymiş kralı yataktan kalkar ve renkli metal boncuklarla kaplı bir ceket giyer; Prensin bir bar mitzvah giyeceği bir şeymiş gibi görünüyor.

  "Mısır Tanrıları", ana çatışmaları, kamera etraflarında dönerken ya da her biri olduğu gibi teorik olarak muazzam ama ağır ağır ağırlıksız canavarlardan ve düşen cisimlerden kaçarken piramitlerin ve dağ üstlerinin üstünde kavga etmeleri dışında çözemediği için utanç verici Multipleksleri tıkayan diğer büyük bütçeli aksiyon filmi. İşler bu şekilde uçuyor, işler böyle düşüyor; Insanlar teller üzerinden havadan sıçrar ve bağırır "Aaaauuuugggggh!"; Dolby dijital ses efektleri patlamaya, creeeeaaaaak'a, boooosh'a gider ve görüntülerin birçoğunun üzerinde oyalanacak kadar çarpıcı biçimde oluşturulduğunu gizlemek için düzenleme kesik kesik kesim yapar. Film, "Barbarella" ya da "Flash Gordon" ya da "Kılıç ve Büyücü" modunda, on yıllarının sinema ve dizaynındaki ve moda klişelerinin parçalarından arındırılmış, ancak yine de Gerçek kişiliği, eşzamanlı olarak kendine güvenen ve masum olan filmler. Ancak tekrarlayan, yaratıcı olmayan eylem cazibeyi öldürür.

  Mısır Tanrıları film izle, Mısır Tanrıları izle, Mısır Tanrıları Türkçe dublaj izle, Mısır Tanrıları 1080p izle, Mısır Tanrıları 2016 izle, Mısır Tanrıları Türkçe Dublaj hd izle, Mısır Tanrıları tek part izle, Mısır Tanrıları 2016 full hd izle

  Diğer Adları:

  Gods of Egypt

  Yayın Tarihi:

  26 Şubat 2016

  Senaryo:

  Matt Sazama, Burk Sharpless

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?