film izleme sitesi
Kurt Kadın
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.9 IMDB Puanı 203 Görüntülenme

Kurt Kadın

Norveç sinemasının son birkaç yılına baktığımızda, film endüstrisi "harcadığınız paranın miktarı ne kadar çok olursa, Hollywood sisteminden de etkileniyor" dedi. Bu anlamda, Norveç sineması gittikçe daha fazla Amerikalı hale geliyor, kesinlikle diğer Kuzey Ülkeleri'nden daha fazla. Hepsi, Norveç sinemalarında Max Manus: Man of War (2008) adlı filmin en çok satan filmi ile başladı ve Kon-Tiki (2012) ve dünyanın hemen hemen her ülkesinde yayımlanan The Wave (2015) ile devam ediyor.

Kurt Kadın Filmini Türkçe Dublaj izle 1080p Norveç'ten gelen en yeni gişe rekoru kıran kitabı Hollywood 101'de Eva Arctander'ın vücudunun dört bir yanından saçlarla doğan bir kızın hayatını anlatan bir kitap.

Hikaye yeterince basittir: 1910'ların uzak Norveç'te kurulan genç Eva, annesini öldüren doğumla dünyaya doğmuştur. Küçük kız yüzü de dahil olmak üzere vücudunun her yerinde sarı ince kıllarla kaplıdır. Babası, istasyon masterı olan Gustav (Rolf Lassgård), çocuğun bu kadar farklı bir baba olmasını bilmiyor. Gustav utanıyor, onu apartman dairesinde kilitliyor ve dadı olan Hanna'ya yetiştirilmesine dikkat ediyor. Hanna Eva'yı sevmeye geliyor ve herkes gibi tedavi edilmek hakkı için savaşıyor. En iyi Drama filmleri izle Bir genç olarak Eva sirke katılmak için kaçıp sonunda Fransa üniversitesinde matematiksel bir deha gibi davranıyor.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Aslan Kadın, Erik Fosnes Hansen'in Norveç romanından uyarlanmıştır. Roman, Norveç'te serbest bırakıldığında çok popülerdi ve 2006'da Edebiyat Ödülünü kazandı. Eva, sirkte bir dizi flashback ile açıldı ve Eva, üstesinden gelmek zorunda kaldığı tüm engeller hakkında konuştu. Bir çocuğun bugün olduğu yere gelmesi. Kitap, Eva'yı sert, alaycı, bazen de anlamsız, ancak çoğunlukla iddialı ve sadece "aslan kadını" olmadığını kanıtlamaya ittiğini gösteriyor; zeki ve gerçek bir kadın. Kitap, birinin karakterine geçmiş görünüşlerine bakmamız gereken noktayı kanıtlıyor.

  Roman uyarlamaya geldiğinde, açıkçası her şeyi tutamadılar. Film yönetmeni Vibeke Idsøe Norveç gazetelerine, hikayeyi gerçekten baba ile kızı arasındaki ilişkiye odaklanarak kestiklerinden bahsetti. Bugünün filmi bu ve hikayeyi gerçekten bir şekilde mahvetti. İki saat sonra, Eva'nın büyüdükçe hayatının kapsamlı bir şekilde anlatılmasını beklersiniz, ancak Gustav ve karakter gelişimine odaklanarak çok fazla zaman harcıyoruz (belki de film The Lion Woman's Father'ın başlığı altındadır). Lassgård film yıldızları ve büyük çizim kartı olduğu için ya da hikayeyi çok yeni yazdıysa da, karar vermek için izleyiciye kalmıştı. Eva'nın keder ve kayıpla uğraştığı orijinal biten, şimdi Eva'nın babasının gerçekten onu sevdiğini kapanmasıyla daha mutlu oluyor. Bitiş mutlaka gözyaşı dökücüdür ve her şeyi güzelleştirir, ancak öykünün geri kalanı ile bağlamında mantıklı değildir. Hikayeyi bitirmenin tembel bir yolu.

  Film izle gerçekten düştüğü yerlerde, özellikle romana kıyasla, Eva'nın karakterindedir. Yukarıda belirtildiği gibi, romandaki Eva'nın gerçek bir insanlık ortalaması olması, iddialı olması gerekiyor. O karmaşık. Filmdeki Eva herhangi bir kişiliği yok ediyor ve çekingen, utangaç, sakin ve çok fazla harekete geçmiyor. Arada sırada patlaması olan bazı garip sahneler var, ancak tuhaf bir şekilde karakterli ve karaktersiz görünüyorlar. Ayrıca, Eva üniversiteye devam ederek ve matematikte ders vererek film sona eriyor. Filmde, Eva'nın dahidir, istasyonun Mors aleti donanımına ilgi duyan kısa ömürlü bir sahne dışında ve matematik denklemlerinin klozet grafiklerine kilitlendiğinde kafasının etrafında yüzen bir gösterge yok. Filmde Eva'nın görünüşünün ötesinde bir anı yok. Film onun durumuna o kadar çok odaklanıyor. Tek parça film izle Genellikle tüm sahneleri, Eva'ya kabadayılıklar anlatılıyor, dışarıdan gizlice gizliyor ya da başkaları onun gibi herkes gibi davranılması için savaşıyor. Fakat filmdeki başkaları gibi davranılmamaktadır. Film, romanın ana odak noktasını kaybediyor, çünkü elde etmeyi amaçladığı baba-kız ilişkisini kurmak için mücadele ediyor.

  Film Hollywood'u neden taklit ediyor? Duygu unsuru olduğunda piyano tonu çalıyor ve anlatı öylesine konvaryumda ki bu da öngörülebilir hale geliyor. Hollywood anlatıları kötü bir şey değil, ancak roman öylesine olmayan bir Hollywood ve Norveç özüdür ki sadece filmi hayal kırıklığına uğratmaktadır. Onu soymak için seçtikleri neden bu kadar çok kafa karıştırıcı ve zaten bir hata olduğunu ispatlıyor, Norveçli eleştirmenler bu Hollywood crossover'ını göstererek filmin skorlarını 6'dan 4'e çıkardı.

  Filmin etkileri hype'in önemli bir parçasıydı. Bir ana karakterin her yerinde bu ince saçları yaratmak zorunda kalmanın fikri kolay bir başarı olamayacaktı. Genel olarak, CGI inanılmaz görünümlü ve çok ucuza yapılmış görünümlü arasında kayar gibi görünüyor. Matematik denklemlerine bakan Dolapta oturan Eva'nın sahneleri, onun matematikte ne kadar akıllı ve ilgi duyduğunu gösteren neredeyse gülünç bir yoludur ve bazen tüylü bacakları kötü bir tozluk gibidir.

  Genel olarak, Aslan Kadınının yurtdışında nasıl geçtiğini görmek ilginç olacak. Norveç'teki hayal kırıklığı yaratan gişe rakamlarına 50 milyon NOK değerinde bir filmin hafta sonu açılışı için 10.000 bilet verildi ve bazı eleştirmenler zaten kabul ettikleri bir televizyon dizisi olması gerektiğini söylediler. Kırk ülkede önceden satılmış ve dünyadaki izleyicilerle çınar vereceği bir öncül var, bu nedenle yurt dışında daha popüler olma şansı var.

  Diğer Adları:

  Løvekvinnen

  Yayın Tarihi:

  26 Ağustos 2016

  Senaryo:

  Erik Fosnes Hansen, Vibeke Idsøe

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?