İnsan
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.7 IMDB Puanı 335 Görüntülenme

İnsan

"" Ben fakirim. Şimdi yoksulluğu tanımlayacağım. Bana fakirlik nedir? İşte o zaman okula gitmem lazım ama gidemiyorum. Yemek yemem gerektiğinde, ama yapamam. Uyumam gerektiğinde, ama yapamam. Karım ve çocuklar acı çektiğinde. Bu durumdan kurtulmak için gereken entelektüel seviyeye sahip değilim. ne ben ne de ailem. Bedenim ve zihin gerçekten zayıf hissediyorum. Ve zengin, kim beni dinliyor, servetleri hakkında ne söylemelisiniz? ""

Her biri bir buçuk saatlik 3 Ciltte sunulan İNSAN, en saf anlamıyla AŞK hakkında konuşuyor; savaşlar ve çatışmalar dünyasında, intikam ve affedicilik hakkında, azınlığın pek çok ve ilgisiz hazinelerinin yoksullaşan yoksulluğu hakkında hala var olan travma ve homofobi hakkında konuşuyor. Mevcut sistemin haksız ve gerçekçi, stresli ve mutsuz olan insanların hayatlarını nasıl para karşılığında geçirdiğini, ancak yaşam kalitesini veya Gerçek Sevgiyi de içeren her şeyi satın alabileceğini anlatıyor.

İNSAN, başkalarına karşı şiddetin ve neden daha az şanssızlığın hor görüldüğünü açıkça ortaya koyuyor; bunun sebepleri ne olursa olsun, tamamen yararsız ve gereksiz. Zengin ya da fakir, siyah beyaz, kurbanlar ya da suçlular, düz ya da gay, yaşlı ya da çocuk gibi her yüzü ve her gözü, tüm bu insanların her biri kendi özelliklerine, kültürlerine ve farklı hikayelerine sahip insan varlıkları olduğunu görüyoruz , evet, fakat her şeyden önce insan varlıklar.

Bu Belgesel bize kendimize bakmamıza ve şu soruları cevaplamamıza neden olmaktadır:

Neden hayatım boyunca beni iyi yapan şeylerden daha çok zarar veriyor, sadece azami miktarda mal biriktirmek için beni öldürmeye devam ediyorum, öldüğümde benimle hiçbir şey almayacağım? Neden birbirimize bu kadar kötü davranıyoruz? Diğerini bir tehdit olarak, düşman olarak görmeyi, anlaşılacak, duyulmayacak ve saygı duyulacak bir canlı olmadığını neden ısrarla bekliyoruz? Kendimizi neden diğerlerinden daha yüksek veya daha kötü buluyor diye ısrar ediyoruz?

Eğer hepsi ya da en azından çoğu bu basit soruları yaparsa ve Bilinen ve bilinmeyen her yüzünde Varlık-İnsan'ı görmeye başlarsa, kuşkusuz dünya bu kadar yoksulluk, eşitsizlik ve çatışma dolu olamaz.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Human

  Yayın Tarihi:

  12 Sep 2015

  Ödüller:

  3 ödül & 5 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?