film izleme sitesi
El Castillo De Cristal
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 68 Görüntülenme

El Castillo De Cristal

Karanlıktan tekrar selamlar. Hepimizin hikayeleri var. Hayatımızı oluşturan öyküler. Bazılarımız "kötü" şeyler üzerinde dururken, bazıları sadece iyi zamanları hatırlıyor. Hatta süsleme olarak da nitelendirilebilen bir kaç kişi romantikleştiriyor. Jeannette Walls'un hikayesinin tam olarak bu ölçeğe düştüğü bu ölçekte tartışılabilir bir nokta var; ancak gerçekleri, hayat hikayesinin çok satan bir kitabın ve şimdi yüksek profilli bir filmin temelini oluşturması.

Bayan Walls'un anıtı, alışılmamış çocukluklarını, çocuklarını beslemekten çok özgürlük ve bağımsızlık umurunda olan bohem anne-baba ile tanımlamaktadır. Yazar / Yönetmen Destin Daniel Cretton (güçlü 2013 indie gem KISA DÖNÜK 12 sonrasında bir 'must-follow' film yapımcısı) sonraki projesi olarak seçti, senaryoyu Andrew Lanham ile birlikte yazdı ve akıllıca bir şekilde Brie Larson'la tekrar çalışmayı seçti, en eski Jeannette olarak yıldızlar (geç gençler yetişkin aracılığıyla).

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler. • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Film, Jeannette'in 1960'lı ve 1970'li yıllardaki çocukluğundan, 1989'da New York'taki bir dedikodu uzmanı köşe yazarı olarak döneminde dolanıyordu. Altı aileyi izlediğimizde, zaman çizelgesi tüm bu sıçramalar değil, görünüşte hep kaçıyor. tüm eşyalarını hırpalanmış istasyon vagonunun tepesine bağladılar - genellikle alacaklılardan gelen ya da Rex'in (Woody Harrelson) en son rüyasını izleyerek.

  Rex, toplum olarak bildiklerimizi oluşturan her şeye karşı çılgınca olan tiptir. Danimarka'da iş bulamayacak (ya da yapmayacak) ve güvenen çocuklarının kafalarını daha iyi bir yarın umutları ve hayalleri ile dolduruyor - planda ve şebekede bahsedilen uçsuz bucaksız fantezi evinin spesifikasyonlarını hazırlarken Başlık. Rex daha sonra zavallı ailenin içki içmek için ne kadar para harcadığını ve bu da bencilce, küfürlü bir tehdit haline gelmesine neden olur.

  Rex'in karısı Rose (Naomi Watts), bir şekilde kocasından daha az ebeveyn içgüdüsüne sahip olan özgür ruhlu bir sanatçıdır. Haksızlık (ve Jeannette) Rex'e daha fazla odaklansa bile, küfürlü yollarından bir ikna edici olarak etiketlenebilmesine rağmen, aslında ikisinin en ilginç tarafı olabilir. Filmdeki en güzel sahne, anne ve yetiştirilen kızı bir restoran kulübesi paylaştığında ve iki dünya çarpıştığında.

  Elbette burada gerçek hikaye, Jeanette'in bu daha az arzulanan çocukluğunun üstünde nasıl yükselişe geçtiğini ve kendi yazar biçimi haline geldiğini anlatıyor. West Virginia kulübesinin korkunçluğu ile daha sonra nişanlısı (Max Greenfield) ile paylaştığı milyon dolarlık apartman arasındaki karmaşıklık, bunu Amerikan Rüyasının nihai tasvirine dönüştürür - kendinizi çizme tarafından engellediğinde (hatta sahip olmadığınızda bile) bot ayakkabı).

  Oyunculuk, yıldız boyunca devam ediyor. Bay Rex Harrelson, hayalperesti ve başarısızlığı yakalamayı başarırken Oscar'ı dikkatini çekebilirdi. Bayan Watts, onun altına yazdığı rolü en üst düzeye çıkarır ve Rose'un bildiğimiz ve en azından kısmen anladığımız birisine dönüştürür. Bayan Larson, çevresi onu yıllarının ötesine geçirmeyi zorlayan bir genç çocuğunun çaresizliğini ve geçmişin geride kalması için çaba harcamış bir yetimin parlaklığını somutlaştırıyor. Sadece birkaç sahnede, Robin Bartlett, unutulmaz ve korkunç bir büyükanne - başkaları tarafından büyük bir açıklama yapan - oluşturmayı başarıyor. Bununla birlikte, herkesin en dikkat çekici performansı, Ella Anderson'a (BOSS'un tek iyi şeyidir) aittir. O kalplerini ergen Jeannette olarak yakalar - bu ailenin sahip olduğu bir ebeveyne en yakın şey.

  Bu film ve geçen yıl ustalıkla hazırlanmış CAPTAIN FANTASTIC arasında bazı benzerlikler var. Aslında, o filmdeki genç aktörlerden ikisi (Shree Crooks, Charlie Shotwell) de CAM KALESİ'nde görünürler. En büyük fark, Woody Harrelson'ın Rex'i içki ve rüya dışında herhangi bir şey yapmadığı halde, Viggo Mortensen'in karakterinin aşırı ebeveynlik yaklaşımına sahip olduğu düşünülüyor olabilir. Filmin muhtemelen biraz fazla Hollywood parlaması var ve yoksulluk içinde yaşayan büyük bir ailenin zorluklarını yeterince tasvir edip yansıtmıyor, oysa üst çentik oyuncusu bizi ekrana yapıştırıyor. Sonunda, Bayan Walls'un babasının ve geçmişinin romantizminden bazılarının, çocukluğunun zorluklarına olduğu kadar muazzam yazma yeteneğinden dolayı gelip gelmediğini merak ediyoruz.

  Diğer Adları:

  The Glass Castle

  Yayın Tarihi:

  11 Ağustos 2017

  Senaryo:

  Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham, Jeannette Walls

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?