film izleme sitesi
Aquarius – Doña Clara
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 222 Görüntülenme

Aquarius – Doña Clara

"Çok inatçısın!" Bir kadın, "Kova" nın merkezi figürü olan 65 yaşındaki annesi Clara'ya yorucu bir sesle bağırıyor. "Yaşlı bir bayan ve bir çocuk gibisin!"

Aquarius türkçe dublaj izle Yazar / yönetmen Kleber Mendonca Filho, Clara'yı tanımlayan doğasında var olan çelişkiyi tanır ve onu benzer bir şekilde kınayan yerine, onu tüm heyecanlı, çılgınca karmaşıklığına kaptırır. en iyi dram filmleri Buna karşılık, son derece başarılı bir kariyeri olan Sonia Braga'dan bir performans sergiliyor - bu eşitlikle ince ve karışık bir film oyuncağı.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Braga, Clara'da zorlu bir doğa gücü yarattı: bir hayat yaşayan ve sevilen ve kaybeden ama yine de dünyayı gerçek zevk ve merakla deneyimleme fırsatına öncülük eden bir kadın. Pek çok film, eski karakterleri birtakım tuhaf ya da garip anlara indirgemektedir: Viagra şakaları, erken kuş yemekleri, sosyal medya üzerindeki şaşkınlık, bu tür şeyler. Emekli bir müzik eleştirmeni ve üç yetişkin çocuğun eşi vefat eden Clara, yaş bilgeliğini güncel kalmak için hararetle dengeler ve bu serin ve ferahlatıcı bir değişim.

  Zahmetsizce şık, ışıltılı bir şekilde güzel ve pragmatik kızının (Maeve Jinkings) dikkat çektiği gibi inatla. Şık, zekice, ama yine de. Clara isyankar olabilir. Zor olabilir. Çatışma karşısında pasif ve agresif olmaktan fazlası olabilir. Fakat "Kova" asla onu bu güçlü iradeli çizgi için yargılar; Bunun yerine, Braga'nın yalnızca solgun bakışlarla ya da boğuk bir kahkaha atarak çok fazla şey ortaya koymasını sağlar.

  Bu özelliklerin tamamı, Mendonca Filho'nun, alkışladığı 2012 başlangıcındaki "Komşu Sesler" başlangıcındaki gibi, Brezilyalı kıyı kenti Recife'de yaşadığı yer olan ikinci özelliği ile canlı bir şekilde sergileniyor. İlk filmde çeşitli karakterlerin hayatlarını yansıtan gözler önüne serilmişken, en sonuncusu sadece bir tanesine odaklanıyor: Clara, Kova adında küçük, sahil şeridinin son kalan sakini. Burası daha iyi günler görmüş, ancak son birkaç on yıl boyunca hayatında anları belirleyen bir yer. Orada bir aile ve kariyer yaptı. Orada dul ve büyükanne oldu. O meme kanseri ile savaştı ve orada kazandı. Evde.

  Ve Diego (Humberto Carrão) adında genç bir geliştirici, karmaşık bir gülümsemeyle silahlanmış ve Birleşik Devletler'den bir ticaret derecesine geldiğinde, kınasını kendisine satmaya ikna etmeye çalışırken onun şirketi parlak ve ruhsuz bir yer inşa ettirebilir Kibarca balçıklar. Başta. Ancak geliştiriciler onun üzerindeki baskıyı artırırken, kararlı kalır ve aynı şekilde karşılık verir.

  Mendonca Filho, Clara'nın zırhlılığının nereden geldiğini göstermek için, flashback'i uzman bir şekilde kullanıyor - bazen sadece bir anlık veya duyusal hafızada - görüyoruz. Ve 1980'deki günümüz hikayesinin bir başlangıcında, şiddetli ruhu açıkça onun üzerinden geçmekte olan kadını görüyoruz: Tia Lucia (Thaia Perez), 70inci doğum gününü kutladığı için ailesi ve arkadaşları tarafından kuşatılan bağımsız bir güzellik.

  Diğer Adları:

  Aquarius

  Yayın Tarihi:

  01 Sep 2016

  Senaryo:

  Kleber Mendonça Filho

  Ödüller:

  29 ödül & 25 Adaylık.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?