film izleme sitesi
150 Miligram
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.6 IMDB Puanı 109 Görüntülenme

150 Miligram

'La fille de Brest'i' Erin Brockovich 'ile kıyaslamak caziptir. Her ikisi de kadın düdük çalanlarla ilgili olup, sahip oldukları her şeyle birlikte işyeriyle savaşıyorlar. Her ikisi de gerçek olaylara dayanır. Her ikisi de yabancıdır, başlangıçta rakipleri tarafından ciddiye alınmazlar. Her ikisinde de başlık rolünde bir yıldız oyuncu var. Fakat önemli bir fark var. 'Erin Brockovich' de, başlık karakteri 'La fille de Brest' te olduğundan çok daha tek boyutludur. Danimarkalı oyuncu Sidse Babett Knudsen, küçük kasaba pulmolojisti Irène Frachon'u, nitelikleri ve zayıf yönleri olan akıllı ve tutkulu bir kadın olarak oynuyor. Onun performansı gerçekten filmi taşıyor. Doktor Frachon, yanlışlıkla, kalp rahatsızlığından şikayet eden bazı hastaların, Uyuşturucuyu obeziteye karşı da tuttuğunu keşfeder. Bozukluğun Arabulucunun ölümcül bir yan etkisi olduğunu ve onun kanıtladığı bir haçlı seferine girdiğinden şüpheleniyor. Yapılması daha kolay, çünkü bir profesör yardımı ile bile bilimsel olarak katı bir yazı yazmaya zorlanmaktadır. Hastanede tedavi edilen hastaların örneğinde, küçük sahil kasabası Brest'te, Mediator kullanımı ve kardiyak bozukluk arasında kayda değer bir korelasyon buluyor. Ancak ilaç şirketi ve yetkililer, numunenin bilimsel olarak kabul edilemeyecek kadar küçük olduğunu düşünüyor.

Film kolay yolu seçmedi: Hikaye işleri çok basitleştirmiyor. Aslında, filmin başlaması en iyi bölüm değildir, çünkü izleyici teknik bilgi ile bombardıman görür. Daha sonra, hikaye, Frachon ve ekibinin hastaları temsil etmek için bir avukat tutması, olay hakkında bir kitap yayınlayacak bir editör bulması ve bir gazeteciyle ilgili bir kaşık yazmak için yaklaşmasıyla ilerlemektedir. Ayrıca, içeriden birinin sağlık sigortası kurumundan alınması hikayeyi güzel bir ek boyuta dönüştürür. Film, sağlık sektörünün denetim sürecindeki ağır katılımına açıkça saldırıyor. Son kredilere göre, Arabulucu skandalından sonra Fransa'da her şey değişti. Birkaç doktor Frachon hastası Arabulucu nedeniyle hayatını kaybetmezse bu mutlu bir son olurdu. Canlı bir röportaj sırasında ismini yüksek sesle okumak, filmdeki en güzel anlardan biridir. Mesaj açık: tüm bunlar hakkında, itibar, kar ya da istatistik hakkında değil.

İzlediğiniz filmlere yorum yaparak bize destek olabilirsiniz. Teşekkürler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  150 Milligrams

  Yayın Tarihi:

  23 Kasım 2016

  Senaryo:

  Emmanuelle Bercot, Emmanuelle Bercot, Emmanuelle Bercot, Séverine Bosschem, Séverine Bosschem, Séverine Bosschem, Romain Compingt, Irène Frachon

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?